Witaj na naszej witrynie :)

Wigilia

Ocena użytkowników:  / 8
SłabyŚwietny 

Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. U nas także wszędzie już widać ten wyjątkowy czas. Wszystkie pomieszczenia naszego domu są pięknie przystrojone. W tej pięknej atmosferze tradycyjnie jak co roku spotkałyśmy się na wspólnym spotkaniu wigilijnym, w którym uczestniczyły Siostry, Wychowawcy, Pracownicy Ośrodka oraz Dziewczęta.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy Św. w domowej kaplicy pod przewodnictwem o. Bogusława Sroki OSPPE. W czasie homilii Ojciec przybliżył nam istotę tych Świąt, których centrum jest Jezus oraz Jego święci Rodzice. Zostałyśmy również zachęcone do większej otwartości na drugiego człowieka, do wdzięczności za obdarowanie oraz umiejętności dzielenia się z innymi. Po Eucharystii podzieliliśmy się wzajemnie opłatkiem – chlebem miłości i pokoju, składając sobie najserdeczniejsze życzenia. Był to bardzo wzruszający moment!

Następnie zeszliśmy do jadalni, gdzie zasiedliśmy do pięknie przygotowanych stołów, na których pojawiło się wiele wigilijnych pyszności. Gdy już wszyscy się posilili, to długo i radośnie wyśpiewywałyśmy kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Czuliśmy się jedną, wielką, szczęśliwą rodziną! Po zakończonej wieczerzy świętowanie przeniosło się do świetlic, skąd docierały głosy uciechy z darów, które każda z nas znalazła pod choinką. Wszystkim, którzy przyczynili się do naszego świętowania, z serca dziękujemy!

Na ten świąteczny czas i każdy dzień Nowego Roku życzymy obfitości błogosławieństwa od Bożej Dzieciny oraz duuużo uśmiechu! Wesołych Świąt!