Witaj na naszej witrynie :)

Spotkanie z aktorką Sylwią Warmus

Ocena użytkowników:  / 6
SłabyŚwietny 

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia uczestniczyłyśmy we wspaniałym spotkaniu – niespodziance w naszym Ośrodku! Otóż odwiedziła nas p. Sylwia Warmus, aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Na początek Pani Sylwia wprowadziła nas w tajniki sztuki aktorskiej. Dowiedziałyśmy się jak ćwiczyć naszą buzię, aby słowa, które wypowiadamy brzmiały wyraźnie. W czasie warsztatów poznałyśmy różne rodzaje przedstawień. Szczególnie dużo uwagi poświęciłyśmy występom z wykorzystaniem lalek. Dowiedziałyśmy się czym wyróżniają się pacynka, kukła, marionetka i wiele innych. Każda z nas miała możliwość wcielić się w postać, którą ukazywały przyniesione nam przez Panią Sylwię lalki oraz odegrać krótkie etiudy teatralne. Nawet nie wiedziałyśmy, że drzemią w nas takie pokłady talentów aktorskich!

Z dużym zaangażowaniem wzięłyśmy udział w warsztatach i bardzo nam się one podobały. Było to dla nas ciekawym doświadczeniem, aby z tak bliska przyjrzeć się sztuce lalkarskiej. Na zakończenie otrzymałyśmy od Pani Sylwii słodkie upominki. Ale najdłużej w pamięci pozostaną miło spędzone chwile. Pani Sylwii z serca dziękujemy za przesympatyczne zajęcia i wszelkie dobro. Mamy nadzieję, że to pierwsze, ale nie ostatnie nasze spotkanie.

Być może następnym razem na dużej scenie Laughing